panorama
panorama
strona główna nasza Europa księga gości linki
Powrót do głównej strony bloga


27.07.2010, 18:07, Antek

Isladia / wyprawa

Korzystając z przerwy po prysznicu czekajac na towarzyszy ktorzy sie myją napiszę coś o samym wyjeździe. Właściwie można zacząć od tematu higieny ktorej poziom na tej wyprawie względem pięciu poprzednich jest bardzo wysoki i wynosi srednio 1 prysznic lub kąpiel w goracej wodzie na 2 dni. Wszystko za sprawą niskich cen tego "dobra". Podczas gdy ceny wszelakich produktow i ulsug sa 2-6 razy wyzsze niz PL, koszt basenu bez limitu to nie przekracza 10zł.
Pogoda- najuciazliwszy jest wiatr, kty w dodatku potrafi zmieic swoj kierunek 4 razy w ciagu dnia, przez co wszelakie sprawdzanie prognoz pogody przez neta bierze w leb; niemniej pozostale "skladniki" sa dla nas laskawe wiec jest szansa ze niamal caly "hardokr" nas ominie. Trudno powiedziec czy to dobrze czy zle, robimy sie starzy wiec raczej dobrze ;)
Jedzenie- kilka ciekawych produktow typu gesty jogurt "skyr", ale bez rewelacji. Smazony baran mnie przynajmniej nie zachwycil (dla purystow jezykowych - oczywiscie mięso ze smażonego barana)
Widoki- krajobraz często marsjański, owiec x razy wiecej niz drzew, zjawiskowe lodowce znane z wyjazdu przez Alpy w Pireneje 2007, morze które "gdzieśtam" nam po boku towarzyszy i tworzy groźne chmury, wszechobecne wodosmady, duże, małe szerokie, wszelakie.
Ludzie- blondyni, blondynki ;), wszyscy wierzą sobie na słowo, nikt nie zamyka samochodów domów, niczego, rowery zostawiamy jak popadnie praktycznie z całym sprzetem na miejscu. Do teraz tylko raz slyszelismy klakoson /z auta na obcych rejestracjach/.
Sakwiarze- to tez umieszczam jako osobny temat gdyz jest ich naprawde DUZO. Dotychczas na wyprawach spotykalismy ich sporo, z wiekszoscia zamieniajac kilka zdan - tu sie po prostu ich mija wymieniajac jedynie usmiechy.
Pozdrawiam wszyskich czytajacych, z wiekszoscia do zobaczenia za półtora tygodnia, wiadomo gdzie ;)
Jump to my Jaguar


Komentarze:


27.07.2010, 23:12, Knorr

…gitar, gitar, gitaaaaarrr… BEJBE! :DSkomentuj ten wpis:

Pseudonim:

Wynik działania 2 + 3:

Treść komentarza:

do góry


rowerzysta

Autor strony: Jacek Nowak         Layout zaprojektował: Jakub Sochacki         Zdjęcia zostały zrobione przez różnych uczestników wypraw.