panorama
panorama
strona główna nasza Europa księga gości linki
Powrót do głównej strony bloga


11.07.2010, 22:35, Jacek

Blog wystartował! 5 dni do wyjazdu!

W skrócie sprawa wygląda tak - samolot mamy 16 lipca z Warszawy do Keflaviku. Po Islandii jeździmy do 1 sierpnia, kiedy to Michał i ja (Jacek) wracamy do Polski przez Kopenhagę i Berlin, zaś Antek z Martą udają się na bonusowy tydzień pedałowania po Wyspach Brytyjskich (Londyn, Edynburg, Dublin, itp.).
Na samej Islandii plan w (dużym (bardzo)) skrócie wygląda tak (kolejno):
- Golden Ring
- Vestmannaeyjar
- Landmannalaugar
- Jökulsárlón
czyli generalnie od lotniska, przez południe wyspy, przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, aż do Akureyri, skąd samolotem powrót do Reykjaviku. Odcinek Höfn-Egilsstaðir być może pokonamy autobusem. Dużo zależy od tego, ile czasu zajmie nam dojazd na Landmannalaugar, który będzie najciekawszym elementem wyprawy (przeprawy przez lodowate rzeki i tym podobne islandzkie atrakcje).
To oczywiście zarys trasy, atrakcji po drodze jest dużo więcej.

A ja tymczasem spakowałem się, zrobilem testową rundkę objuczonym rowerem dookoła domu i uwieczniłem tenże jednoślad na poniższym zdjęciu. Jak dobrze pójdzie to już niedługo kolejni uczestnicy wyprawy zdadzą relację z przygotowań.

Rower Jacka, gotów do drogi.Komentarze:Skomentuj ten wpis:

Pseudonim:

Wynik działania 2 + 3:

Treść komentarza:

do góry


rowerzysta

Autor strony: Jacek Nowak         Layout zaprojektował: Jakub Sochacki         Zdjęcia zostały zrobione przez różnych uczestników wypraw.